خانه / سیم برق / فروشگاه سیم برق ساختمانی

فروشگاه سیم برق ساختمانی

مشتریان این فروشگاه سیم برق ساختمانی با آگاهی از مشخصات محصولات، گزینه مورد نظرشان را بر می گزینند و خریدی آسان و مطمئن را تجربه می کنند.

فروشگاه سیم برق ساختمانی

اول آگاهی؛ سپس انتخاب

طبیعیست زمانی که یک مشتری محصولی را خریداری نموده، لحظاتی قبل از خرید دست به انتخاب زده و محصول خریداری شده را از میان گزینه های مطرح برگزیده است. اما به نظر شما چگونه این انتخاب می تواند انتخابی مطمئن باشد؟
پیشنهاد ما انتخاب بر اساس آگاهیست؛ یعنی این حق مشتری می باشد که راجع به محصول اطلاعات کافی داشته باشد و با شناخت مزایا و یا معایب احتمالی، آگاهانه خرید نماید. پس اول آگاهی…

مشخصات فنی سیم برق ساختمانی

معرفی سیم برق ساختمانی

خیلی ساده می توان گفت هر نوع سیم برقی که مطابق استانداردها و مقررات مناسب استفاده در سیم کشی ساختمانها باشد، عنوان سیم برق ساختمانی در معرفی آن به کار می رود. با این تعریف ممکن است مقررات محلی یا کشوری سبب شود نوع خاصی از سیمهای برق کاربرد بیشتری در وایرینگ ساختمانهای آن منطقه پیدا کند.
در کشور ایران مطابق مقررات ملی ساختمان تنها استفاده از سیمهای برق با رسانای مسی مجاز قلمداد شده است. از میان انواع سیم برق مسی، گزینه های زیر را می توان در سیم کشی های ساختمانها مشاهده نمود :

 1. سیم برق افشان مسی با رنگ بندی گوناگون
 2. سیم افشان ارت با رنگ عایق سبز و زرد
 3. سیم نسوز مسی

سیم برق افشان که با استاندارد IEC 60227-3 و ISIRI 607-3 تولید می شود، برای تامین فاز و نول مصرف کننده های متنوع الکتریسیته در ساختمان استفاده می گردد. سیم ارت هم تکمیل کننده سیستم زمین حفاظتی در ساختمان خواهد بود. سیم نسوز مسی نیز ممکن است در وایرینگ سامانه های اعلام حریق ساختمان به کار رود.

سیم افشان نمره 10

ساختار سیم برق ساختمانی

 • سیم افشان رنگی : Cu/PVC
 • سیم ارت افشان : Cu/PVC
 • سیم نسوز : TiCu/SIR

هادی مسی (Cu) برابر با استاندارد IEC 60228 و استاندارد ملی ISIRI 3084 در سطح مقاطع گوناگون تولید می شود. عایق پی وی سی مورد استفاده در این سیمها غالبا از نوع C با محدوده دمای کاری 30- تا 70+ سلسیوس در نصب ثابت می باشد. در سیم نسوز معمولا هادی از نوع مس افشان قلع اندود (TiCu) است و عایق سیم سیلیکون رابر (SIR) با بازه دمای کاری 60- تا 200+ سانتی گراد خواهد بود.

سیم نسوز قلع اندود

سایزهای سیم برق ساختمانی

سایز بندی سیمهای برق در استاندارد IEC بر پایه سطح مقطع هادی با واحد میلیمتر مربع است. این سیمها در سایزهای متنوعی قابل تولید هستند و در فروشگاه سیم برق ساختمانی ارائه می گردند؛ اما آنچه که بیشتر در سیم کشی ساختمانها به کار می رود عبارتست از :

 • 1×1
 • 1.5×1
 • 2.5×1
 • 4×1
 • 6×1

جدول زیر جریان مجاز این سیمها را با عایق PVC و نصب داخل لوله در دماهای گوناگون نشان می دهد :

جریان مجاز سیم برق ساختمانی

با توجه به این جدول چنانچه دمای محیط ساختمانها را 25 تا 30 سانتیگراد در نظر بگیریم، متوجه خواهیم شد که سیم نمره 1.5 می تواند آمپر مورد نیاز مصارف روشنایی را تامین کند، سیم 2.5 برای تامین برق دستگاه های متصل به پریزها به کار رود، سیم 4 الکتریسیته تجهیزات پر مصرف را تامین کند و سیم برق نمره 6 به عنوان سیم اصلی هر واحد ساختمانی استفاده گردد.

سیم سبز و زرد ارت

بسته بندی سیم برق افشان

بسته بندی رایج سیمهای برق افشان کلاف 100 متری می باشد که با نام حلقه یا توپ نیز شناخته می شود. حداقل وزن این کلافها با توجه به سایز هر سیم در جدول زیر آمده است :

وزن سیم برق ساختمانی

سیمهای ارائه شده در این فروشگاه سیم برق ساختمانی اوزانی بیش از مقادیر اعلام شده در جدول بالا دارند.

فروشگاه سیم برق ساختمانی

شما که هم اکنون از طریق کامیپوتر یا گوشی موبایل خود مشغول مطالعه این مطلب هستید؛ در حقیقت با استفاده از بسترهای اینترنتی، فاصله ای با فروشگاه ما ندارید! بله، تنها با یک ارتباط تلفنی ساده با واحد فروش می توانید انواع سیم برق ساختمانی مورد نظرتان را خریداری نمایید بدون توجه به این که در کدام شهر یا روستا هستید.
البته مرکز اصلی عرضه سیمهای برق ساختمانی ما در خیابان لاله زار جنوبی تهران نیز میزبان مشتریانی که قصد خرید حضوری دارند می باشد.

ارتباط با واحد فروش :
شماره تماس : 09120471420
ایمیل : info@namiracables.com

مطلب پیشنهادی

قیمت انواع سیم برق 10

قیمت انواع سیم برق 10 بسته به برند تولید کننده سیم و کیفیت طراحی آن متغیر است. علاوه بر این بسته به متراژ سیم برق و نوسانات قیمت در بازار تجهیزات الکتریکی قیمت

Call Now Buttonمشاوره و خرید