خانه / کابل فشار ضعیف / فروش کابل فشار ضعیف شیلد دار

فروش کابل فشار ضعیف شیلد دار

گروهی از کابلهای فشار ضعیف مجهز به شیلد هستند. در این بخش با شما از انواع کابل فشار ضعیف شیلد دار و مشخصات و مزایای آنها خواهیم گفت و این که چگونه خرید آنها از این مرکز فروش به ساده ترین روش ممکن شده است.

کابل کنترل شیلددار

تعریف کابل فشار ضعیف

فکر می کنیم موافق باشید که قبل از صحبت راجع به کابل فشار ضعیف شیلد دار، ابتدا ببینیم عنوان کابل فشار ضعیف کدام محصولات را شامل می شود. مطابق استاندارد IEC ما به کابلهایی که ولتاژ کار آنها 1000 ولت و کمتر از 1000 ولت است، کابل فشار ضعیف می گوییم.
بسیاری از کابلهایی که در اطراف شما در منزل، دفتر کار، کارگاه، مزرعه، باغ یا کارخانه وجود دارند، در گروه کابلهای فشار ضعیف هستند.

کابل فشار ضعیف شیلد دار

کابل فشار ضعیف شیلد دار

حالا می توان گفت همه آن کابلهایی که ولتاژ نامی آنها حداکثر 1000 ولت است و در اجزای تشکیل دهنده آن بخشی به نام شیلد وجود دارد، کابل فشار ضعیف شیلد دار هستند. ممکن است همین جا سوالی به ذهن برسد که چرا در کابلهای فشار ضعیف از شیلد استفاده می کنیم و اساسا شیلد چیست؟

شیلد کابل یک جزء فلزی به شکل سیمهای بافته شده، نوار یا فویل است که غالبا با هدف محافظت از کابل در مقابل تاثیرات نامطلوب میدانها و امواج الکترومغناطیسی به کار گرفته می شود.
ممکن است به جای لفظ شیلد در معرفی کابل فشار ضعیف شیلد دار از کلماتی همانند بافت (Braid) یا اسکرین (Screen) استفاده شود.

انواع شیلد کابل

شیلد در کابلهای فشار ضعیف به شکل یکی از موارد زیر می باشد :

 1. بافت مسی ساده CuB
 2. بافت مسی قلع اندود TiCuB
 3. نوار مسی
 4. بافت و نوار مسی
 5. فویل آلومینیومی با سیم تخلیه
 6. نوار آلومینیوم/پلی استر یا Al/PET

کابل کنترل شیلددار و نسوز

انواع کابل فشار ضعیف شیلد دار

در اینجا به معرفی انواع رایج کابلهای فشار ضعیف شیلددار می پردازیم :

 • کابل قدرت شیلد دار : محصولی که با اسامی کابل سازمانی، کابل کنسانتریک و یا کابل با مس هم محور هم شناخته می شود. شناسه این کابل NYCY است. از این کابل در پست های فشار قوی، سیستم توزیع برق فشار ضعیف خانگی و تغذیه روشنایی معابر استفاده می گردد. در سیستمهای حفاظتی TN-C-S که در بخشی از آن هادی نول و ارت مشترک هستند (PEN)، شیلد کابل کنسانتریک می تواند نقش هادی نول و زمین را هم ایفا نماید.
 • کابل قدرت شیلد و زره : کد معرفی این محصول NYCYRY است و غالبا در نیروگاه ها یا پستهای فشار قوی به کار می رود و آن را می توان در فضای آزاد، داخل کانال و یا زیر زمین نصب نمود. کابل ترانس جریان (CT) نمونه ای از کاربرد این محصول است.
 • کابل کنترل شیلد دار : کابلی با شناسه NYSLCY ، NYSLYCY و H05VC4V-F که با بهره مندی از بافت مسی عملکرد مناسبی در مکانهایی با حضور میدان مغناطیسی از خود نشان می دهد. این کابلها از 2 تا 61 رشته قابل تولید هستند و دارای سطح مقطع های 0.5، 0.75، 1، 1.5 یا 2.5 mm² خواهند بود.
 • کابل مخصوص سیستم اعلام حریق : این کابلها معمولا با عایق و روکش نسوز مانند سیلیکون تولید می شوند و برای تضمین عملکرد صحیح از شیلد برخوردارند. شیلد این کابلها بافت مسی قلع اندود شده است. 1.5×2، 1.5×3 و 1.5×4 سایزهای رایج کابل نسوز اعلام حریق هستند.
 • کابل ابزار دقیق شیلد دار : شیلد در این کابلها بیشتر به شکل فویل آلومینیومی یا نوار آلومینیوم/پلی استر است. در کابل ابزار دقیق می توان زوج رشته ها و کل کابل را با شیلدهای جداگانه (ISCR) یا یک شیلد کلی (OSCR) محافظت نمود. کابلی که دارای شیلد زوجی است با کد PiMF هم شناسایی می گردد.

کابل ابزار دقیق شیلد دار

فروش کابل فشار ضعیف شیلد دار

کابلهایی که در پاراگراف قبل در بیان انواع کابل شیلد دار فشار ضعیف به آنها اشاره شد، در سبد محصولات این مرکز فروش قرار دارند. متقاضیان محترم می توانند برای تهیه این کابلها با واحد ارتباط با مشتری ارتباط برقرار نمایند. خوب است بدانید که این مرکز فروش کابل فشار ضعیف خدمات زیر را به مشتریانش ارائه می نماید :

 • امکان ارتباط مستقیم تلفنی با مدیر یا تیم فروش
 • ارائه مشاوره تخصصی در زمینه انتخاب و تهیه کابل
 • امکان برگزاری جلسات حضوری یا بازدید از خطوط تولید و آزمایشگاه های کنترل کیفی برای خریدهای عمده
 • ارائه مستندات فنی کابلها به منظور تطبیق با استانداردها یا مقررات فنی
ارتباط با واحد فروش :
شماره تماس : 09120471420
ایمیل : info@namiracables.com

مطلب پیشنهادی

قیمت کابل 185*1

قیمت کابل آلومینیوم 185*1

آگاهی از قیمت کابل آلومینیوم 185*1 به همراه اطلاع از مشخصات فنی این کابل برق …

Call Now Buttonمشاوره و خرید